Üretım

Kalıp Üretimi

Girginler bugüne kadar 800’ e yakın değişik gramajda ürünler için kalıp üretmiştir. Üretmiş olduğu bu kalıplar ile Nortel Netaş’ ın yurtdışından tedarik ettiği bir çok ürünü yerlileştirmiştir. Kalıp teknolojilerini yakından takip eden firmamız System 3R, elektromanyetik döner tabla gibi operatör hatalarını gideren, üretim kalitesi ve hızını arttıran sistemleri kullanmaktadır.

Kalıp üretimi için CAD programı olarak Solidworks 2010 , CAM programı olarak Cimatron E 9.0 programını lisanslı olarak kullanılmaktadır. CAD ve CAM programları için DELL iş istasyonu ve kalıp üretimi için gerekli olan tezgahların birçoğu bünyesinde mevcuttur. Kalıp üretim aşamasında müşteri istek ve talepleri değerlendirildikten sonra tasarım girdi şartları belirlenir ve uygun çelik seçimi, yolluk tipi belirlenir. Daha sonra hazırlanan kalıp dosyası ile iş emri verilir ve üretim başlar. Kalıp üretimi bittikten sonra numune baskısı yapılır ve müşteriye sunulur.

Plastik Üretimi

Müşteri tarafından onaylanan kalıplar seri üretim için bu bölüme gelir.Plastik üretim iş emri ile gelen ve ürün kartları oluşturulan kalıplar baskıya alınır.

Enjeksiyon makinelerimizde değişik gramajlarda,maksimum 600 gr'a kadar plastik parçaların üretimi yapılır.

Makine parkurumuzda 60-250 ton mengene kapama kuvveti arası 11 adet enjeksiyon makinemiz bulunmaktadır.

Plastik üretim bölümümüzde Basf,Dupont,Lgvb.gibi kaliteli üretim yapan firmaların hammaddeleri kullanılmaktadır.